celostní cesta

celostnicesta-favicona

Inspirace

Na svojí cestě jsem měla tu čest potkat mnoho inspirujících osobností.

Duchovní obzor vlastního bytí mi kdysi dávno otevřela Míla Tomášová svými knihami, za což jsem jí i jejímu manželovi doteď vděčná. Mé hluboké díky nicméně patří především Laďce Vale-Kovaříkové, která mi ukázala jiné možnosti uzdravování, a byla, a doteď mi je moudrým a laskavým průvodcem. Taky mě hluboce inspirovala Brandon Bays, její knihy ale i její přítomnost, kterou jsem měla možnost osobně zažít. Doteď jenom v pokoře žasnu nad sílou a hloubkou procesu Cesta, který vytvořila.

Do tajů tradiční čínské medicíny mi dveře pootevřela p. doktorka Milada Barešová, která mi jako první ukázala daleký přesah použití čínské medicíny nejen na bolesti těla ale i duše, a i to, že je nelze od sebe oddělit. Její slova mě tehdy zalévala jako voda vyschlou květinu. Jiné pojetí čínské kosmologie a léčení mi nabídla Eva Joachimová a její opravdu široký pohled na propojení člověka s jeho malým i nekonečným vesmírem. Moc se mi líbí i přístup p. doktorky Dagmar Komárkové, její lehkost, radostnost i její neutuchající touha po vědění.

Nicméně dennodenně jsem inspirována především vlastním životem, jeho okolnostmi a lidmi v mém bezprostředním okolí, takže hluboké díky vám všem, mí drazí a blízcí, rodina i přátelé.

Mé nejhlubší děkuji patří ale Životu, který se dere a nechce po nás nic jiného, jenom být přijímaný a žitý v plném rozsahu.